SLICK

Autor Ludvík. Fotogalerie vytvořena před třemi roky.

28.3.2018

Tak se ozval Ivoš C. a udělal mi radost. Svým příspěvkem i modelem , který pořídil a staví.

Nakonec posuďte sami. Píše :

"Ahoj , tak  začínám přípravu  na  novou  sezonu  i  tímto : SLICK 580   . 

Rozpětí [mm]

2679

Délka [mm]

2540

Hmotnost [g]

11800 – 12700

Plocha křídla [dm2]

116.12 – 138.7

Ovládané funkce

S,S(2),V(2),K(4),M

Motor  GP 123ccm , výrobce  Extreme  Flight . 

Koupeno  od  Lindinger.at. Předpokládaný  konec  stavby snad  do  našeho  leteckého  dne ".

**************************************************************************

Dodávám komentář z www :

Modely Extremeflight RC jsou známé svou vynikající kvalitou a výkonností. Modely jsou vyráběny převážně z klasické dřevěné konstrukce a jsou dodávány s nejdůležitějším i nejkvalitnějším příslušenstvím. Ilustrovaná konstrukční příručka v anglickém jazyce (částečně jako download) umožňuje rychlou montáž, popisy produktů, stejně jako mnoho detailních fotografií a videí.

Akrobatické modely Extreme Flight jsou volně založeny na skutečných letounech, přičemž konstruktér si dovolil řadu úprav, aby vznikl model s unikátním vzhledem i letovými výkony. Označení EXP nijak nesouvisí se skutečným letadlem, ale je zkratkou slov „Experimental Progressive“ (Experimentální, Progresívní). Toto označení bylo zvoleno vzhledem k tomu, že modely Extreme Flight využívají několik pokročilých konstrukčních a aerodynamických konceptů. V lehké konstrukci, jejímž základem jsou balsové a překližkové díly, se štědře – a na těch správných místech – používají materiály z uhlíkových a skelných kompozitů pro dosažení vysoké pevnosti a tuhosti draku při minimální hmotnosti. Výsledkem je robustní model schopný zvládat aerodynamické zatížení v širokém rozsahu, který je ale dostatečně lehký pro dosažení vysokých výkonů.

Modely Extreme Flight vynikají ve všech režimech moderní letecké akrobacie včetně pomalé 3D akrobacie v malé výšce, rychlé a agresívní extrémní akrobacie i klasické přesné akrobacie.

 

**Sportovní polomaketa jihoafrického akrobatického letadla pro pohon benzínovým motorem 85–130 ccm pro zkušené piloty pro létání klasické přesné i extrémní 3D akrobacie.

Trup modelu je klasické konstrukce z překližkových a balsových laserem vyřezávaných dílů s kompozitovými výztuhami s odnímatelným laminátovým motorovým krytem a odnímatelnou horní částí trupu s kabinou pro dokonalý přístup k pohonnému systému a RC vybavení. Motor se upevňuje v zadní montáži na překližkové krabicové lože; pro případnou montáž laděného tlumiče výfuku je připraven tunel na spodní straně trupu.

Dvoudílné křídlo se souměrným profilem (poloviny se nasouvají z boku na uhlíkovou trubkovou spojku a zajišťují šrouby) je rovněž klasické konstrukce s celobalsovým tuhým potahem. Křidélka s velkou plochou jsou ovládána 2 páry serv. Konce křídel můžete opatřit dodávanými winglety nebo laminátovými koncovými oblouky.

Ocasní plochy jsou lehké celobalsové konstrukce.

No a na co se můžeme těšit na ploše letiště můžete vidět na pár ilustračních obrázcích ve

fotogalerii..

******************************************
 

5.9.2018 – přece jen se blíží závěr stavby a máme i nové fotky. Ivo píše :

SLICK :

Tak  ho mám  konečně  hotového (kompletace Kostka, JMB výfuky)  , já s Milanem JMB  dva  dny  seřizování  a nastavení  a  teď  mě už jen  čeká  celkové  seřízení    a zálet . 
Rozpětí 2700 , motor GP123ccm. Tak  jsem  na  to  moooc  zvědavý  . A i my se těšíme…