SPITFIRE

Autor Ludvík. Fotogalerie vytvořena před třemi roky.

9.3.2018 Tonda B. dodržel slovo a píše :

 

„Jak jsem slíbil minule, posílám pár fotek a nějaké informace týkající se nového přírůstku do mého hangáru.
Můj nový aeroplán je, jak jsem uvedl už minule Spitfire – konkrétně typ Spitfire MK.IXc.
Je to výrobek US společnosti FlightLine, vyroben (jak jinak) v Číně
Je to model v měřítku 1:7 s rozpětím křídel 1600mm, délkou 1350 mm, váhou (bez baterie) 2,85 kg.
Postaven je z materiálu EPO foam, plošné zatížení křídel má 74g/dm2, plocha křídel je 46,5 dm2.
Poháněn je elektromotorem 5055–390KV, 80A ESC, energii čerpá z 6S baterie 4500mAh (samotná baterie má 0,76 kg),model žene kupředu 4-listá vrtule 16×10
Model obsahuje 6× servo, ovládaná jsou kromě motoru, křidélek, výškovky a směrovky ještě klapky a zatahovací podvozek (elektrický).
Ještě malý komentář ke konstrukci modelu – složení a slepení modelu bylo úplně bezproblémové, konstrukčně je model velmi dobře řešen, všechny díly do sebe přesně zapadaly a byly dostatečně natěsno, že nebylo možno nic vychýlit.
Horší už to bylo se samolepkami pro povrchovou úpravu. Hlavní samolepky jsou klasické samolepící, práce s nimi byla dobrá, ale nákres rozmístění nebyl dostatečně přesný a rozmístění samolepek potřebovalo více invence, než bych čekal. Co mě ale překvapilo a zklamalo, je skutečnost, že část samolepek (převážně drobných rozměrů) jsou samolepky na vodní bázi. Obávám se, že tyto samolepky na modelu dlouho nevydrží, takže tady mě asi bude čekat časem ještě nějaká další práce.

No a teď už budu čekat jen na vhodné počasí pro zálet a samozřejmě na zlepšení mých pilotních dovedností, které vinou zimy značně ochably

 Tonda“