Montážní stojan

Autor Ludvík. Fotogalerie vytvořena před třemi roky.

**Kamarádi, děláte mi radost. Tím , že tvoříte a i tím, že se podělíte.

Takhle se ozval i Tonda B. se svými plány a následně i realizací.

Pěkné povídání, takže přímo od něj cituji :

 

" I já se snažím nelenit a kromě sledování našeho webu, abych věděl co je nového, taky chystám nějaké novinky. A tak posílám pár fotek pro web prvního mého již dokončeného díla.

Když jsem před vánocemi brouzdal po nějakých modelářských webech a koukal jsem, co bych si pořídil za nové éro, tak jsem narazil na pěkný montážní stojan. A tak jsem začal přemýšlet, zda si ho nemám koupit, protože jsem uvažoval o koupi nějakého aspoň o trošku většího letadélka. Seznámil jsem s mým záměrem svého syna s určitou tajnou myšlenkou, že by mě mohl takový stojan koupit na vánoce. Jenže synova reakce byla zcela jiná – prohlásil, že to je jednoduchá konstrukce a že to si přece dokážu udělat sám a není třeba, abych to kupoval.
Tak jsem sice trochu zklamaně odešel, ale pak jsem mu dal za pravdu a řekl si: no co bych to byl za modeláře, když bych si takovou věc nedokázal vyrobit že? A tak jsem si udělal v ruce skicu a přišel s ní za synem s tím, jestli by mě to nerozkreslil do výkresu. No a než jsem se stihl v neděli ráno nasnídat, on měl výkresy hotové (přece jen se kluk ve škole něco naučil a je vidět, že v práci v konstrukční kanceláři asi teda taky něco dělá hihi ).
No a pak už zbývalo jen objednat si na internetu materiál, přemluvit kamaráda, aby mě na CNC fréze vyfrézoval jednotlivé spojovací díly a celé to spasovat a smontovat.

A výsledek je vidět na fotkách – myslím, že bude dobrým pomocníkem.
Asi se budeš ptát, k čemu pro mě montážní stojan, když létám modely, které na přepravu nerozebírám, ale jak sis určitě všiml na jedné z fotek, tak na stojanu je vidět část mého nového přírůstku – Spitfire MK IX. A ten rozebírat budu muset – takže to je vysvětlení potřeby tohoto mého nového díla.
Ale o Spitfiru až později, až bude dokončen – ještě u něj potřebuji doladit některé věci a dokončit povrchovou úpravu a pak pošlu informace a fotky."

***Co k tomuhle hezkému povídání dodat! To, že je Tonda dobrý modelář, dobrý pilot, ale i dobrý pisatel. A má doma správné motivační zázemí. A že volba se stojanem je velmi dobré rozhodnutí, je to přece jen jiná kultura práce na modelu na letišti, než vleže. I když ? Nejlíp se kamarádi fotí vleže pod letadlem, hi.

Na Spitfire už těším. Ale začínám mít komplexy, že všichni dělají, jen já nic…Já se ale  budu těšit z díla kamarádů a budu mít radost, že oni mají radost.  Tak. Posílejte dál fotky!